Waarme-fuotten-iis op Sleattemermar

BALK De ijswegencentrale Gaasterland gaat de wakken in de Luts afzetten met netten en linten om te voorkomen dat eenden de gaten open houden.

Ook wordt het wak bij het viaduct in de Luts afgezet. Maandag als de bestuursleden van de ijswegencentrale weer bijeenkomen, zal worden bekeken of er ijs uit de vijver naar de Luts gebracht wordt. ,,Dat mei gjin transplantaazje hjitte, want dan moast 20 sintimeter iis ha”, vertelt rayonhoofd Auke Hylkema.

De sneeuw van vandaag is een grote tegenvaller voor de schaatsliefhebber. De ijswegencentrale kan namelijk nog niet met materiaal op het ijs om een baan te schuiven. ,,No liket it derop dat er dit wykein net riden wurde kin.”

De Gaasterlanders gaan echter wel door met het helpen om sterk ijs te krijgen op het zuidelijke deel van de Elfstedenroute. ,,We geane troch. In bytsje krusijaal is de waarsferwachting foar ein nije wike. As der woansdei allinne in dipke is dan gean we troch, mar as de temperaturen dochs omheech geane, dan haldt it op.”

Het ijs op de Sleattemermar is dik genoeg om een baan op uit te zetten, stelt Hylkema. ,,Allinne is it iis striemin; waarme fuotteniis.” Met name voor de Lutsmond, dat bij de ijsafzetting op lager wal lag. Het is vrijdag 3 februari nog niet duidelijk of de baan morgen ook geveegd wordt. ,,It kin ek weze dat de snie fan iis waait.”

Artikel geplaatst door Cees Walinga op 3-02-12 13:48.

Gerelateerd nieuws

Actueel nieuws

Blijf overal op de hoogte Volg Balkster Courant via:
Advertentie
advertentie
Advertentie