Balk: Uitwisseling AFS
BALK - Voor jongeren uit verschillende landen is scholierenuitwisselingsorganisatie AFS dringend op zoek naar (tijdelijke) gastgezinnen. Zo wachten Karina uit Mexico, Davide en Silvia uit Italië, Dogac uit Turkije en Christophe uit Canada op bericht over hun gastgezin. Gastgezin worden, kan voor een schooljaar of voor drie maanden als welkomstgezin.
Zo'n tijdelijk gastgezin biedt volgens AFS een goede start. Als de jongeren eenmaal naar de middelbare school gaan, zoekt de organisatie via school een gezin voor de rest van het schooljaar. AFS vraagt van gezinnen gastvrijheid en dezelfde behandeling als andere kinderen in huis (zouden) krijgen. Belangstellenden doorlopen een kennismakingsprocedure inclusief o.a. huisbezoek door een vrijwilliger en de aanvraag van een Verklaring Omtrent Gedrag. AFS biedt gastgezinnen en scholieren begeleiding vooraf en tijdens de uitwisseling en evaluatie achteraf.
AFS-vrijwilligers zijn bij het vertrek en de aankomst van de scholieren en organiseren allerlei activiteiten tijdens de uitwisseling. Regionaal zijn dat onder meer allerlei culturele en sportieve uitstapjes, Sinterklaasvieringen en barbecues. Landelijk zijn er het oriëntatiekamp (met basiscursus over taal en cultuur) en stedentrips naar Antwerpen en Berlijn, inclusief excursie naar voormalig concentratiekamp Sachsenhausen.
De vrijwilligers willen de uitwisselingsscholieren blijven voorlichten over de Tweede Wereldoorlog. AFS (the American Field Service) is ontstaan als vrijwillige ambulancedienst in beide wereldoorlogen. De Amerikaanse vrijwilligers wilden zich daarna blijvend inzetten voor de wereldvrede door jongerenuitwisselingen te organiseren. Nu is AFS actief in meer dan 60 landen (ook in jonge naties als Servië en Kroatië) en gaan wereldwijd elk jaar meer dan 13.000 jongeren via AFS op uitwisseling om een andere taal en cultuur te leren kennen.
Meer dan zeventig jonge mensen komen daarvoor eind augustus naar Nederland. AFS wil hen een warm welkom bieden op Schiphol samen met hun gastgezinnen. Zo kort voor aankomst is AFS ook erg dankbaar voor een mogelijk aanbod van tijdelijke opvang. Voor meer informatie: www.afs.nl, of neem contact op via info@afs.nl, of via tel. 0297 - 21 40 76.
- 0.0/5 sterren
Meer headlines
- Open Monumentendag met veel activiteiten
- Rommelmarkt Melodia
- Friese Stoomtrein rijdt vanaf zomer 2011
- Jubileumtour Pôllesjongers
- September Wandelmaand
- Cursus over grondbeginselen van raja yoga
- Natuurwandeling en vogels kijken
- Warns: Nog eenmaal door O.B.S. De Totem
- Stavoren: Vanaf 2011 rijdt stoomtrein
- Woudsend: ‘Jubileumtour Pôllesjongers’
- Oudemirdum: September-Wandelmaand
- Koudum: Autocross in feestweek
- Koudum: Hoekema lijsttrekker
- Boeketoer mei Greet Andringa
- Nieuw programma in 't Haske
- Balk: Actie voor Pakistan
- Koudum: Boeketoer mei Greet Andringa
- Balk: 't Haske bruist weer
- Workum: Elfstedentocht per zeekajak
- Oudemirdum: Line dance geeft energie
- Oudemirdum- Giftig
- Balk: Theaterprogramma NUT
- Balk/Leeuwarden: Subsidiepot energie
- Balk: Wereldwinkel
- Oudemirdum: Grote groene sabelsprinkhaan
- Balk: Kunst tijdens monumentendag
- Koudum: Een dubbel huwelijk
- Balk/Sneek: CVA-Cafe
- Balk: Workum en Balk door in beker
Reacties (0)
Plaats een reactieEr zijn nog geen reacties